Приватний нотаріус Київ, нотаріус без вихідних, приватний нотаріус Солом'янська площа. Договір. Довіреність. Заповіт. Оформлення права власності на нерухоме майно. Нотаріус Франчук І. А.
Приватний нотаріус Київ: (098)325-51-15 - Ціни

 

 

 

 

Українська версія сайтуРусская версия сайта

Головна сторінка ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

E-mail нотаріуса: franchuk.notary@gmail.com

 

 

ФОРМУВАННЯ ЦІНИ ПОСЛУГ НОТАРІУСА

Звертаючись до нотаріуса за вчиненням тієї чи іншої нотаріальної дії, починаючи від засвідчення вірності копії документа, посвідчення довіреності, складення заповіту, оформлення згоди на виїзд дитини за кордон, і закінчуючи такими важливими договорами, як от, договір купівлі-продажу квартири, договір купівлі-продажу будинку, договір купівлі-продажу земельної ділянки, договір іпотеки чи договір дарування гаража, або договір дарування квартири чи іншої нерухомості, завжди постає питання: а скільки ж будуть коштувати послуги нотаріуса?

Таке питання цікавить практично кожного клієнта, який звернувся до нотаріуса за вчиненням необхідних нотаріальних дій. Як показує практика, на жаль, не всі клієнти розумують і знають від яких саме факторів залежать ціни на нотаріальні послуги, яким саме чином формується ціна, яку нотаріус озвучує клієнтам, на ту чи іншу довіреність чи договір.

Слід зазначити, що стаття 31 Закону України «Про нотаріат» передбачає, що плата за вчинення нотаріальних дій встановлюється за домовленістю між нотаріусом та особою, що звернулась за вчиненням нотаріальної дії. Тобто ціна за нотаріальні послуги є договірною і базується на домовленості між нотаріусом та клієнтом. Від яких же саме факторів залежать ціни на нотаріальні послуги?

 А таких факторів є багато. Звичайно слід сказати про те, що ціни є усталеними та сформованими на нотаріальні послуги у так званих «стандартних ситуаціях». Проте, у нотаріальній практиці «нестандартні ситуації» теж не рідкість. Наприклад, Вам потрібно оформити довіреність. Довіреності бувають різними, наприклад, є довіреність на представництво інтересів в суді, довіреність на розпорядження автомобілем, так звана «генеральна довіреність», довіреність на отримання пенсії чи інших виплат, довіреність на виписку чи прописку місця реєстрації, довіреність на розпорядження квартирою чи іншим нерухомим майном, довіреність на реєстрацію товариства, довіреність на ліквідацію фізичної особи-підприємця, чи довіреність на ведення справ фізичної особи-підприємця та безліч інших. У певних ситуаціях та в залежності від потреб клієнта, довіреність може бути комбінованою та складається нотаріусом, беручи до уваги ту чи іншу життєву ситуацію.

Окрім того, вартість послуг нотаріуса за оформлення довіреності залежить не лише від змісту довіреності, а й від строків на які вона видається, наприклад, довіреність може бути видана на кілька днів чи місяців, або на кілька років. Ціна довіреності, у тому числі, залежить від кількості представників на яких видається довіреність, як от, довіреність може бути видана на одного чи двох представників, а в деяких ситуаціях довіреності видають на кількох представників, бувають інколи ситуації їх кількість доходить до десяти людей. Також для нотаріуса при встановленні ціни на ту ж довіреність, велике значення має хто саме видає довіреність: фізична чи юридична особа, є ця особа резидентом чи нерезидентом. Від цього також залежить об’єм роботи нотаріуса, а відповідно і змінюється ціна за оформлення такої довіреності.

Що стосується посвідчення договорів відчуження нерухомості, наприклад, договору купівлі-продажу квартири, договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, договору дарування земельної ділянки та їм подібних договорів, нотаріус, озвучуючи ціну клієнту, орієнтується на кількість сторін договору, ким є ці сторони. Що мається на увазі? Простою є ситуація, коли, наприклад, є один продавець квартири та є один покупець, зовсім іншою є ситуація, коли, наприклад, власниками квартири є декілька, двоє і більше осіб, серед яких, зокрема, можуть бути малолітні чи неповнолітні особи. Така ж ситуація буває і з комерційною нерухомістю, нежитловими приміщеннями, коли власниками є юридичні особи, у тому числі  і нерезиденти.

Таким чином, кількість сторін договору, статус резидента чи нерезидента сторони правочину, вік фізичних осіб, організаційно-правова форма юридичних осіб та багато інших факторів, впливають на формування ціни за той чи інший договір купівлі-продажу чи дарування нерухомості.

Отже, враховуючи наведене вище, можна дійти висновку, що на ціну та вартість послуг нотаріуса за посвідчення певного договору, впливає багато чинників. Також важливо зазначити, що до підписання договору сторонами та його безпосереднього посвідчення нотаріусом, нотаріусу доводиться зробити немало, часом невидимої для клієнтів роботи. Що ж мається на увазі? Посвідчення кожного договору, особливо тих, які пов’язані з відчуженням чи іпотекою нерухомого майна, чи то купівля-продаж, дарування, іпотека, обмін чи оренда, завжди супроводжується перш за все роботою нотаріуса, яка пов’язана з наданням клієнтам консультації по їхньому питанню. Зазвичай під час такої консультації клієнти дізнаються про перелік документів, які потрібно підготувати та надати нотаріусу для посвідчення договору, які податки, збори та інші платежі виникають при певному договорі, які наслідки для сторін матиме договір. На підготовчому етапі до договору нотаріус також знайомиться з правовстановлюючими документами на нерухомість, статутними (установчими) документами юридичної особи та багатьма іншими документами. Після цього відбувається розробка проекту самого договору, узгодження його положень зі сторонами, а лише потім його підписання та нотаріальне посвідчення.

Окрім того, слід зазначити, що згідно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» з 01 січня 2013 року діють нові правила державної реєстрації прав на нерухоме майно. Новий порядок державної реєстрації нерухомості наділив нотаріуса статусом спеціального суб’єкта, який здійснює функції державного реєстратора речових прав на нерухоме майно. Таким чином,  з 01 січня 2013 року на нотаріуса покладені специфічні, не притаманні раніше нотаріусу, функції державного реєстратора прав на нерухомість, що надає право нотаріусу реєструвати нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно як за відчужувачем (продавцем, дарувальником), так і після посвідчення договору купівлі-продажу квартири, договору дарування земельної ділянки та інших договорів, реєструвати право власності за новим власником та на підтвердження цього видавати йому Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на нерухомість.

Також слід зазначити, що окрім оплати послуг нотаріуса за посвідчення договору відчуження нерухомого майна, чинним законодавством України передбачені ще й інші платежі (пенсійний збір, податок), які сплачуються до державного бюджету. Так, згідно положень чинного Податкового кодексу України, при укладенні договорів купівлі-продажу нерухомого майна, такого як земельна ділянка, будинок, квартира, у продавця фізичної особи дохід від продажу майна може оподатковуватися за ставкою 0%, якщо таке майно є успадкованим або належить особі вже більше 3 років, та в цьому звітному податковому році фізична особа не продавала іншу нерухомість. Якщо ж нерухомість не є успадкованою, наприклад була куплена чи подарована, та належить особі менше ніж 3 роки, або наприклад особа в звітному податковому році вже продавала нерухомість, буде податок 5%. Для нерезидентів ставка податку є ще більшою і становить 15% або 17%. При оформлення договорів купівлі продажу будинку, квартири чи гаража, або іншої нерухомості, окрім земельних ділянок, покупцеві слід заплатити 1% збору до Пенсійного фонду. Також буваю ситуації, коли виникає податок у особи якій подарували нерухомість, якщо вона отримала подарунок від нерезидента або від особи, яка не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, тобто не є другим з подружжя, дитиною або батьками. У кожному окремо взятому випадку, нотаріус ознайомившись з документами та ситуацією клієнта, пояснює клієнтові, які саме платежі та в якому розмірі йому потрібно буде оплатити при підписанні договору.

Насамкінець, ще кілька слів хочеться зазначити, що приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Франчук Ірина Анатоліївна, також вчиняє нотаріальні дії за домовленістю з клієнтами на виїзді. Проте виїзд нотаріус має право здійснювати лише в межах свого нотаріального округу, тобто міста Києва. Виїжджати за межі Києва, наприклад, в Київську область нотаріус права не має. У яких же випадках, нотаріус здійснює виїзд? Наприклад, клієнт знаходиться вже в похилому віці або за станом здоров’я не може особисто прибути в нотаріальну контору, у такому випадку нотаріус може здійснити виїзд додому до клієнта або за його місцезнаходженням. Бувають ситуації, коли  вчинення самої нотаріальної дії передбачає її здійснення поза межами нотаріальної контори, наприклад під час розрахунку між сторонами в банку за купівлю нерухомого майна. Ціна за вчинення нотаріальної дії на виїзді залежить від того скільки часу займе саме вчинення дії поза робочим місцем нотаріуса, також враховуються транспортні витрати.

Шановні клієнти, для того, щоб дізнатися ціну за посвідчення договору, довіреності та інших документів, звертайтеся до нас за телефонами або надсилайте свої питання на нашу електронну пошту: (098) 325 51 15; (044) 249 21 69; (044) 249 21 67.

E-mail: franchuk.notary@gmail.com 

Завжди будемо раді Вам допомогти та надати відповіді на всі Ваші питання!

 


Ми робимо все, щоб звернувшись до нас вперше, Ви стали нашим постійним клієнтом!Создание сайта в Киеве