Приватний нотаріус Київ, нотаріус без вихідних, приватний нотаріус Солом'янська площа. Договір. Довіреність. Заповіт. Оформлення права власності на нерухоме майно. Нотаріус Франчук І. А.
Приватний нотаріус Київ: (098)325-51-15 - Посвідчення договорів найму або позички будівлі, іншої капітальної споруди (їх окремих частин) нотаріусом

 

 

 

 

Українська версія сайтуРусская версия сайта

Головна сторінка СТАТТІ Посвідчення договорів найму або позички будівлі, іншої капітальної споруди (їх окремих частин) нотаріусом

E-mail нотаріуса: franchuk.notary@gmail.com

 

ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ НАЙМУ АБО ПОЗИЧКИ БУДІВЛІ, ІНШОЇ КАПІТАЛЬНОЇ СПОРУДИ

(ЇХ ОКРЕМИХ ЧАСТИН) НОТАРІУСОМ

        Договори найму або позички будівлі, іншої капітальної споруди (їх  окремих частин), крім договорів найму (оренди) житла для проживання,  строком  на  три роки і більше, а також договори найму (оренди) або позички транспортного засобу за участю фізичної особи  підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню (ч.2 ст. 793 Цивільного кодексу України, п.105 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).

        Посвідчення договорів найму або позички будівлі, іншої капітальної споруди  (їх  окремих  частин) провадиться  за місцезнаходженням указаного майна.

        Договори про найм (оренду) або позичку  транспортного  засобу нотаріус посвідчує незалежно від місця їх реєстрації.

        При  посвідченні  зазначених договорів найму або позички будівлі,  іншої капітальної споруди (їх окремих частин) нотаріус роз'яснює сторонам   необхідність  їх  державної  реєстрації  у відповідних органах,  про що робиться відповідна відмітка в тексті посвідчувального напису нотаріуса. У разі якщо наймодавцем у договорі є фізична  особа,  яка  не  є  суб'єктом підприємницької діяльності, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про посвідчення такого договору податковому органу за основним місцем проживання платника податку - орендодавця за формою та в спосіб, установлені Кабінетом Міністрів України.

        Посвідчуючи договори про найм або позичку будівлі, іншої споруди  (їх  окремих  частин),  нотаріус,  крім  того,  роз'яснює сторонам зміст ст. 796 Цивільного кодексу України, в якій, зокрема, вказується, що одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

        На бажання сторін у тексті договору нотаріус вказує розмір земельної ділянки,  яка передається наймачеві (користувачу), та умови користування нею. На підтвердження  права  власності наймодавець (позичкодавець) надає нотаріусу право встановлювальний документ на земельну ділянку.

        При  посвідченні договору про найм або позичку будівель, інших споруд (їх частин), належних фізичним та юридичним особам на праві  власності,  нотаріус вимагає витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно і, для огляду, правовстановлювальний документ про належність наймодавцю (позичкодавцю) майна, що здається в найм (позичку). 

        При укладанні таких договорів наймодавець (орендодавець,  позичкодавець)  зобов'язаний повідомити наймача (орендатора, користувача) про всі права третіх осіб на майно, що передається у найм (оренду,  позичку).  Про права третіх осіб на таке майно нотаріус зазначає у тексті договору.

        Договори піднайму  або договір позички майна, яке є предметом уже укладеного договору позички, нотаріус посвідчує за наявності згоди наймодавця (позичкодавця) про передачу майна в піднайм (наступну позичку).

        Строк дії  договору  піднайму  (наступної  позички)  не  може перевищувати строку договору найму (позички).

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ми робимо все, щоб звернувшись до нас вперше, Ви стали нашим постійним клієнтом!Создание сайта в Киеве