Приватний нотаріус Київ, нотаріус без вихідних, приватний нотаріус Солом'янська площа. Договір. Довіреність. Заповіт. Оформлення права власності на нерухоме майно. Нотаріус Франчук І. А.
Приватний нотаріус Київ: (098)325-51-15 - Посвідчення шлюбного договору нотаріусом

 

 

 

 

Українська версія сайтуРусская версия сайта

Головна сторінка СТАТТІ Посвідчення шлюбного договору нотаріусом

E-mail нотаріуса: franchuk.notary@gmail.com

 

ПОСВІДЧЕННЯ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ НОТАРІУСОМ

        Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу,  а також подружжя мають право за  власним  бажанням  укласти  та посвідчити у нотаріуса договір  щодо вирішення  питань життя сім'ї (шлюбний договір), яким регулюються майнові відносини між подружжям,  у тому числі  визначаються  їхні майнові права та обов'язки як батьків (ч.1 ст.92, ч.1,2 ст.93 Сімейного кодексу України, п.127 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).

        Шлюбний договір укладається у письмовій формі і повинен бути посвідчений нотаріусом. Якщо шлюбний договір укладено та посвідчено у нотаріуса до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу. Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його посвідчення нотаріусом.

        Шлюбний вік для жінки встановлено у сімнадцять, а для чоловіків - у вісімнадцять років. У разі зниження шлюбного віку до реєстрації шлюбу  відповідно до чинного законодавства шлюбний договір укладається неповнолітніми за письмовою згодою їх батьків або піклувальника,  справжність підпису яких засвідчує нотаріус.

        Шлюбний  договір  не  може регулювати особисті відносини подружжя,  а також особисті відносини між ними та дітьми про що нотаріус попереджає сторін перед посвідченням договору.  Шлюбний договір  не  може  зменшувати обсягу прав дитини,  які встановлені Сімейним кодексом України,  а також ставити  одного  з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище, такий шлюбний договір нотаріус не може посвідчити.

        За шлюбним договором не може передаватися у власність  одному з  подружжя  нерухоме  майно та інше майно,  право на яке підлягає державній реєстрації (ч.3, 4, 5 ст.93 Сімейного кодексу України, п.129 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).

        Шлюбний договір може включати положення про порядок зміни його умов,  загальний  строк його дії,  а також тривалість окремих прав та обов'язків.

        У шлюбному  договорі  можуть  бути встановлені умови чинності договору або окремих його положень і після припинення шлюбу.

        Чинним законодавством та нотаріус доводить до відома сторін, що сторони  можуть домовитися про визнання майна,  набутого ними за час шлюбу, таким, що вважатиметься їх спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них.

        Шлюбним договором може регулюватися порядок користування одним із подружжя житловим приміщенням, яке належить іншому з подружжя, а також проживання у житловому приміщенні, яке є їхньою спільною власністю, їхніх родичів про що нотаріус інформує сторін правочину, та за їхнім бажанням такі положення можуть бути передбачені у шлюбному договорі.

        Умовами шлюбного договору може бути  передбачена можливість  надання  утримання  одному  з  подружжя  незалежно від непрацездатності та  потреби  в  матеріальній  допомозі,  а  також можливість  припинення  права  на  утримання  одного з подружжя у зв'язку з одержанням ним майнової (грошової) компенсації.

        Якщо у шлюбному  договорі  визначені  умови,  розмір  та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов'язку за  договором аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

        Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається про що нотаріус попереджає сторін правочину. Зміни до шлюбного договору можуть бути внесені подружжям шляхом укладання відповідного договору, який обов’язково посвідчується нотаріусом.

        Одностороння відмова від шлюбного договору не допускається, що нотаріус доводить до відома сторін шлюбного договору. Подружжя має право відмовитися від шлюбного договору. У такому разі,  за вибором подружжя, права та обов'язки, встановлені шлюбним договором,  припиняються з моменту його  укладення  або в день подання нотаріусу заяви про відмову від нього.

        Шлюбний договір на вимогу  одного з подружжя  або іншої особи,  права та інтереси якої цим договором порушені, може бути визнаний  недійсним  за  рішенням суду з підстав, встановлених Цивільним кодексом України.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ми робимо все, щоб звернувшись до нас вперше, Ви стали нашим постійним клієнтом!Создание сайта в Киеве