Приватний нотаріус Київ, нотаріус без вихідних, приватний нотаріус Солом'янська площа. Договір. Довіреність. Заповіт. Оформлення права власності на нерухоме майно. Нотаріус Франчук І. А.
Приватний нотаріус Київ: (098)325-51-15 - Нотаріальна таємниця

 

 

 

 

Українська версія сайтуРусская версия сайта

Головна сторінка СТАТТІ Нотаріальна таємниця

E-mail нотаріуса: franchuk.notary@gmail.com

 

НОТАРІАЛЬНА ТАЄМНИЦЯ

 

        На підставі ст.8 Закону України «Про нотаріат» та п.7 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, нотаріус зобов'язаний зберігати нотаріальну таємницю. Нотаріальна таємниця – це сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов'язки тощо.

        Нотаріус зобов'язаний зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо його діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, нотаріусом не вчинялась.

        Обов'язок дотримання нотаріальної таємниці поширюється не лише на нотаріуса, а також на осіб, яким про вчинені нотаріальні дії стало відомо у зв'язку з виконанням ними службових обов'язків чи іншої роботи, на осіб, залучених для вчинення нотаріальних дій у якості свідків, та на інших осіб, яким стали відомі відомості,  що  становлять  предмет нотаріальної таємниці.  Особа та нотаріус, винні  в  порушенні  нотаріальної  таємниці,  несуть відповідальність у порядку, встановленому законом.

        Довідки про вчинені нотаріальні дії та копії  документів,  що зберігаються  у нотаріуса, видає нотаріус виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких  вчинялися нотаріальні дії. У разі смерті особи чи визнання її померлою такі довідки нотаріус видає спадкоємцям померлого. У  разі визнання особи безвісно відсутньою опікун, призначений для охорони майна безвісно відсутнього, має право отримувати довідки про вчинені нотаріальні дії, якщо це необхідно для збереження майна, над яким встановлена
опіка.

        Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи нотаріус надає протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду,  прокуратури,  органів дізнання і досудового слідства у зв'язку з цивільними, господарськими, адміністративними або кримінальними справами, справами   про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих  органів, з обов'язковим зазначенням номера справи  та  прикладенням  гербової
печатки відповідного органу.

        Довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для встановлення додержання законодавства з питань  оподаткування, нотаріус надає протягом 10 робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу органів державної  податкової служби.

        Витяг зі Спадкового реєстру про наявність складеного заповіту нотаріус видає тільки заповідачу, а після смерті заповідача - будь-якій особі, яка пред'явила нотаріусу свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт  смерті заповідача (одного із заповідачів).

        Нотаріус не має права давати свідчення в якості свідка щодо відомостей, які становлять нотаріальну таємницю та стали відомі нотаріусу у зв’язку з вчиненням нотаріальних дій, крім випадків, коли цього вимагають  особи,  за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії.

        На вимогу Міністерства юстиції України, Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі з метою регулювання організації нотаріальної діяльності нотаріус видає підписані ним копії документів та витяги з них, а  також пояснення нотаріуса у строк, встановлений цими органами.

        Вилучення (виїмка) реєстрів нотаріальних дій та документів, що передані  нотаріусу на зберігання в порядку, передбаченому Законом України "Про нотаріат", а також печатки нотаріуса не допускається. Такі реєстри нотаріальних дій, документи чи печатка нотаріуса можуть бути надані нотаріусом суду за мотивованою постановою суду тільки для огляду і повинні бути повернуті судом назад нотаріусу негайно після огляду.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ми робимо все, щоб звернувшись до нас вперше, Ви стали нашим постійним клієнтом!Создание сайта в Киеве