Приватний нотаріус Київ, нотаріус без вихідних, приватний нотаріус Солом'янська площа. Договір. Довіреність. Заповіт. Оформлення права власності на нерухоме майно. Нотаріус Франчук І. А.
Приватний нотаріус Київ: (098)325-51-15 - Посвідчення нотаріусом договорів ренти

 

 

 

 

Українська версія сайтуРусская версия сайта

Головна сторінка СТАТТІ Посвідчення нотаріусом договорів ренти

E-mail нотаріуса: franchuk.notary@gmail.com

 

ПОСВІДЧЕННЯ НОТАРІУСОМ ДОГОВОРІВ РЕНТИ

        На підставі ст. 732 Цивільного кодексу України договір ренти укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, а договір про  передачу нерухомого майна під виплату ренти, окрім того, що повинен бути посвідчений нотаріусом, також підлягає державній реєстрації.

        За  договором ренти одна сторона (одержувач ренти) передає другій стороні (платникові ренти) у власність майно, а платник ренти взамін цього   зобов'язується періодично виплачувати одержувачеві ренту у формі певної грошової суми або в іншій формі.

        Договори ренти нотаріус посвідчує з дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження.

        Якщо договором ренти встановлено, що одержувач ренти передає майно у  власність платника ренти за плату, до відносин сторін щодо передачі майна нотаріус застосовує загальні положення про купівлю-продаж, а якщо майно передається безоплатно, нотаріус застосовує положення про договір дарування.

        В тексті договору ренти нотаріус обов'язково зазначає: найменування сторін за договором; предмет договору; умови, на яких майно передається під виплату ренти; форму та розмір ренти; строки виплати ренти; відповідальність платника за прострочення ренти; право платника безстрокової ренти на відмову від договору ренти; право одержувача безстрокової ренти на розірвання договору  ренти; ризик  випадкового знищення або пошкодження майна,  що передається під виплату ренти.

        Платник ренти має право відчужувати майно, передане йому під виплату ренти, лише за письмовою згодою одержувача ренти. У цьому випадку в тексті договору відчуження майна, яке передане під виплату ренти, крім істотних умов договору відчуження, нотаріус обов'язково зазначає про перехід обов'язків платника ренти до нового набувача, а також інші істотні умови договору ренти.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ми робимо все, щоб звернувшись до нас вперше, Ви стали нашим постійним клієнтом!Создание сайта в Киеве