Приватний нотаріус Київ, нотаріус без вихідних, приватний нотаріус Солом'янська площа. Договір. Довіреність. Заповіт. Оформлення права власності на нерухоме майно. Нотаріус Франчук І. А.
Приватний нотаріус Київ: (098)325-51-15 - Український нотаріат та його реформування

 

 

 

 

Українська версія сайтуРусская версия сайта

Головна сторінка НОВИНИ Український нотаріат та його реформування

E-mail нотаріуса: franchuk.notary@gmail.com

 

Український нотаріат та його реформування

 

11 квітня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України були схвалені зміни у законодавстві, що були розроблені Міністерством юстиції України в рамках програми реформування галузі нотаріату в Україні. Ці зміни спрямовані на те, щоб український нотаріат відповідав міжнародним стандартам.

Так, пропонується внести зміни до Закону України «Про нотаріат», оскільки практика застосування цього закону у тій редакції, яка існує на даний час, виявила численні проблеми у державному регулюванні українського нотаріату – як соціальних, так юридичних і економічних. На думку Міністра юстиції Олександра Лавриновича стала очевидною потреба розвитку форм державного контролю за законністю нотаріальної діяльності.

Внесення змін до Закону України «Про нотаріат» має відбутися враховуючи здобутки міжнародного досвіду, що призведе до вирішення низки проблем, які існують на даний час у сфері діяльності та організації роботи нотаріусів  України.

Даний законопроект передбачає закріпити, статус нотаріуса як публічної офіційної особи. Планується створення професійної самоврядної організації нотаріусів – Нотаріальної палати України, яка і буде захищати права та інтереси нотаріусів, а також представлятиме професійні інтереси нотаріусів України. У той же час, окрім, представництва інтересів нотаріусів, Нотаріальна палата також буде захищати інтереси юридичних та фізичних осіб у разі заподіяння їм шкоди внаслідок недбалості або незаконних дій нотаріуса.

Також Уряд пропонує внести зміни в Закон України «Про нотаріат», які визначатимуть додаткові підстави для здійснення державного контролю у сфері державного регулювання діяльності нотаріусів. Так, Кабінет Міністрів України планує розширити коло правових підстав для притягнення нотаріуса до відповідальності у разі невиконання чи неналежного виконання нотаріусом своїх професійних обов’язків.

Законопроект містить додаткові положення про державне регулювання нотаріальної діяльності. У тому числі, пропонується ввести новий прозорий порядок підготовки осіб до нотаріальної діяльності та їх допуску до цієї діяльності, який відповідатиме вимогам статті 43 Конституції України і міжнародно-правовим актам з прав людини та забезпечуватиме реальну можливість реалізації цього права громадянами України.

Окрім того, законопроект передбачає скорочення деяких нотаріальних дій, оскільки окремі з них втратили свою актуальність через встановленням іншого порядку урегулювання певних цивільно-правових відносин.

Кабінет Міністрів України вбачає за можливе скоротити, зокрема, такі нотаріальні дії як зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), що підлягають державній реєстрації; накладення заборони щодо відчуження транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації; зняття заборони щодо відчуження транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації. Крім того, пропонується скоротити видачу свідоцтв на підставі спільної заяви подружжя на частку в спільному майні подружжя, набутому ним за час шлюбу; посвідчення тотожності громадянина з особою, зображеною на фотокартці; прийняття чеків для пред’явлення до платежу і посвідчення неоплати чеків.

Уряд вважає, що прийняття та реалізація цього законопроекту дозволить підвищити якість обслуговування фізичних та юридичних осіб нотаріусами України, посилити контроль за діяльністю нотаріусів щодо запобігання порушень при здійсненні ними своїх професійних обов’язків та покращити доступ громадян до нотаріальних послуг.

Такі зміни, на думку  українського Уряду, створять правове забезпечення умов для приєднання українського нотаріату до Міжнародного союзу латинського нотаріату та розвитку міжнародної співпраці.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ми робимо все, щоб звернувшись до нас вперше, Ви стали нашим постійним клієнтом!Создание сайта в Киеве